Dabiskā un organiskā kosmētika.
Termini dabīgā un organiskā kosmētika netiek regulēti saskaņā ar Regulu 1223/2009 par kosmētiku, šie termini nav juridiski. Ja jūs iesniegsiet tiesas prasību attiecībā uz organisko vai dabīgo kosmētiku, to aptvers patērētāju aizsardzība no negodīgiem tirdzniecības nosacījumiem, taču Noteikumi neļauj tieši vai netieši uzskatīt, ka produktam ir piedēvētie vai nepiedēvētie raksturojumi. Tas tiek izmantots visā piegāžu ķēdē un aptver marķējumu, reklāmu, cenu lapas un maldinošas norādes, ieskaitot prasības attiecībā uz apkārtējo vidi.
Kosmētikas dabas vai organiskos standartus ir izstrādājušas dažādas sertifikācijas institūcijas. Tomēr neviens no šiem standartiem vai vadošajiem principiem nav konkrēti pasargāts ar likumu gan Eiropas Savienībā, gan ASV. Visi tie ir dažādi, kaut gan starpība var būt nebūtiska. Mērķis ir tajā, lai izmantotu lielu daļu organisko sastāvdaļu, dabīgu sastāvdaļu vai sastāvdaļu, kas ķīmiski iegūtas no dabīgiem produktiem. Tie visi ierobežo ķīmisko procesu tipus, kuri var tikt izmantoti, norāda, kādas sintētiskās sastāvdaļas var izmantot un aizliedz pārējo.
Daudzi kosmētikas produktu radītāji vēršas pie mārketinga speciālistiem ar lūgumu izstrādāt “dabisku” vai “organisku kosmētikas formulējumu”, taču terminiem “dabīgs” vai “organisks” nav definējuma saskaņā ar Likumu, kas nosaka, kā tiek regulēta šāda kosmētika.
Tā kā nav standartu, dažādas grupas sastāda savus vadošos principus attiecībā uz to, kādai nozīmei jābūt šiem vārdiem kosmētikas jomā. Ja jūs mēģināt radīt dabīgu vai organisku kosmētiku, var pieņemt jebkuru no sekojošiem standartiem - USDA, NSF, BDIH, Ecocert, Cosmebio, ICEA, Ecogarantie.