Kosmētika veciem cilvēkiem, hroniskiem slimniekiem, grūtniecēm un sievietēm laktācijas periodā, bērniem un pusaudžiem.
Kosmētikas līdzekļiem jābūt drošiem visām patērētāju grupām, izņemot gadījumus, kad lietotāju grupa ir skaidri definēta ar īpašu produkta noformējumu.
Kosmētiku ādas un matu tīrīšanai plaši izmanto visas patērētāju grupas. Tāpēc kosmētikas līdzekļu ikdienas drošuma novērtējumi parasti attiecas arī uz “bērnu” lietotāju grupu. Atsevišķs drošuma novērtējums var būt nepieciešams tikai tad, ja izstrādājums satur īpašas aktīvās sastāvdaļas.
Kosmētikas līdzekļa īpašības, pozicionējums un norādes var selektīvi aptvert vai izslēgt noteiktas patērētāju grupas, piemēram, vecāka gadagājuma cilvēkus, hroniski slimos, grūtnieces un sievietes laktācijas periodā, kā arī bērnus un pusaudžus. Drošuma novērtējumā tas būtu jāņem vērā.
Eiropas kosmētikas tiesību aktu grozījumos (ES Kosmētikas direktīvas 7. grozījums) ir skaidri noteikts, ka ir jāveic īpašs novērtējums kosmētikas līdzekļiem, kas paredzēti bērniem līdz trīs gadu vecumam.
Izstrādājot kosmētikas līdzekļus bērniem, vienmēr tiek ņemti vērā jaunākie zinātniskie dati, kas attiecas uz bērniem, par visiem drošuma un saderības aspektiem. Obligāti jāievēro visi tiesiskie noteikumi par materiāliem, kā arī papildu ieteikumi, tostarp SCCNFP (Zinātniskā komiteja patērētājiem paredzēto kosmētikas līdzekļu un nepārtikas preču jautājumos, kas ir Eiropas Komisijas zinātniskā padomdevēja komiteja) novērtējumi.
Papildus toksikoloģiskajam profilam un ādas un gļotādu kairinājuma potenciālam svarīgi atlases kritēriji ir jo īpaši izejvielu mikrobioloģiskā kvalitāte un tīrība. Izejvielas jāpārbauda attiecībā uz vairākiem iespējamiem piesārņotājiem, piemēram, smagajiem metāliem vai pesticīdu atliekām.
Šāda veida nevēlamas vielas var pieļaut tikai ļoti zemā, netoksiskā mikrokoncentrācijā. Lai nodrošinātu nemainīgi augstu gatavā produkta kvalitāti, izejvielām ir jāveic nepārtrauktas un rūpīgas analīzes.
Gatavo produktu nekaitīgumu novērtē, pamatojoties uz izejvielu toksikoloģisko novērtējumu. Papildus fizikāli ķīmiskajiem parametriem, piemēram, pH un viskozitātei, šajā novērtējumā jo īpaši ņem vērā paredzēto un paredzamo lietojumu.
Ja lietotājs var tikt pakļauts sastāvdaļu iedarbībai citos veidos, piemēram, izmantojot produktus, kas satur noteiktus konservantus, vienmēr tiek ņemts vērā vispārējais iedarbības līmenis.
Sazinoties ar mūsu uzņēmumu, mēs izsniedzam kosmētikas līdzekļu drošuma ziņojumus (CPSR), ja kosmētikas līdzeklis atbilst Regulas 1223/2009 prasībām.