Produkta sertifikācija, atbildīgā persona kosmētika, Atbilstības deklarācija, CE marķējums, ES atbilstības sertifikāts, kosmētikas produkti Kosmētikas izstrādājumu paziņojumu portāls – CPNP, Regula (EK) Nr. 1223/2009 Kosmētikas produktu drošības ziņojums (CPSR) Eiropas Savienības sertifikācijas reģistrācija, pārtika kontaktmateriāli, pārtikas iepakojums

Saskaņoti elektromagnētiskās saderības standarti.

 Saskaņotie standarti ir Eiropas standarti, kas pieņemti, pamatojoties uz Komisijas pieprasījumu piemērot Savienības saskaņošanas tiesību aktus, tostarp EMS standartus.

 

Attiecīgo saskaņoto Eiropas standartu pareiza piemērošana, atsauces uz kuriem ir publicētas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī EMCD sadaļā, aptverot visas galvenās EMC prasības. Šis ir visbiežāk izmantotais un ieteicamais veids, kā pierādīt atbilstību EMC prasībām. Katrā saskaņotajā normā ir informācija (tostarp tabula) par to, kā panākt atbilstību attiecīgajiem EMC direktīvas priekšrakstiem. Katrā saskaņotajā normā ir norādītas prasības, kuras tā attiecas uz lietojumu, un, lai novērstu visas attiecīgās parādības visās attiecīgajās frekvenču joslās, var būt nepieciešama vairāku normu piemērošana. Daudzfunkcionālam ražojumam var būt nepieciešams piemērot normas, kas attiecas uz visām funkcijām. Dažas piedāvā dažādu mērīšanas metožu izvēli. Visas šīs metodes ražotājs var izmantot, lai nodrošinātu, ka tiek ievēroti EMCD pamatnoteikumi.

 

Ja ražotājs vēlas deklarēt savu ražojumu atbilstību prasībām tieši, neatsaucoties uz saskaņotajiem standartiem (parasti tas attiecas uz novatoriskām iekārtām), kurām standarti nepastāv vai nevar tikt piemēroti, ražotājs pats veic EMC atbilstības novērtēšanu, un viņam ir pienākums pierādīt, ka ražojumi atbilst būtiskajiem nosacījumiem, izmantojot citus līdzekļus pēc savas izvēles, nodrošinot vismaz līdzvērtīgu aizsardzības līmeni. Šim novērtējumam jāveic saskaņā ar tehnisko metodiku, lai nodrošinātu atbilstību EMC direktīvas prasībām. Ražotājam būs jāsniedz skaidri pierādījumi par visiem atbilstības aspektiem, kas bez testēšanas laboratorijā praktiski nav iespējams.

 

Saskaņotie standarti ir Eiropas standarti, kas pieņemti, pamatojoties uz Komisijas lūgumu piemērot Savienības saskaņošanas tiesību aktus, tostarp elektromagnētiskās saderības standartus.  Attiecīgo saskaņoto Eiropas standartu, uz kuriem ir atsauce EMCD ietvaros OV, pareiza piemērošana, kas aptver visas būtiskās EMC prasības. Šis ir visbiežāk izmantotais un ieteicamais veids, kā demonstrēt apmierinātību ar EMC. Katrs saskaņotais nosacījums satur informāciju (tostarp tabulu) par to, kā panākt pieņēmumu par atbilstību attiecīgajiem EMC direktīvas noteikumiem.

 

Atbilstības novērtēšana, kas nepieciešama konkrētam ražojumam, būs atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram:

    ražojuma raksturojums (ražojuma īpašības);

    paredzētais lietojums;

    izmantošanas vieta;

    traucējumu veidiem, ko rada vai ietekmē ražojums;

    vides apstākļi;

    imunitātes efektivitātes kritēriji.

 

EMCD paredz, ka ražotājam jādokumentē visi veiktie pasākumi un pieņemtie lēmumi, lai pārbaudītu, vai ierīce atbilst aspektiem, kuriem ražotājs ir izvēlējies šo analīzes metodi. Tas var ietvert (bet ne tikai) ierīces darbības apstākļu un paredzētā lietojuma aprakstu un definēšanu, ietverot barošanas spriegumu un frekvenci, vides, kurā ražojums tiks izmantots, klasifikāciju. aspekti, kas attiecas uz aparatūru, kuru var pārvietot un kurai jābūt ar dažādām vidēm piemērotiem starojuma un noturības raksturlielumiem.  Skaidri jānorāda attiecīgie aptverto elektromagnētisko parādību avoti un ietekme, kā arī savietojamības līmeņi, ņemot vērā lietotāja pamatotās cerības.

 

Tiek noteiktas testēšanas līmeņu robežas attiecībā uz aparāta imunitāti un emisiju. Atsauce uz pieejamajiem dokumentiem, piemēram, jebkuriem Eiropas standartiem, ieteikumiem, norādes par jebkādām atkāpēm no pieejamajiem atsauces dokumentiem. Statistiskais novērtējums, komponentu izvēles apraksts, informācija par kabeļu ekranēšanu un izvietojumu, filtriem, ferītiem, jebkurš to lēmumu apraksts, kas pieņemti, lai izpildītu traucējumu emisiju ierobežošanai pieņemtos pamatnorādījumus. Analizēt, vai dzīvojamās zonās tiek nodrošināta atbilstība.

 

Visiem ražojumiem, uz kuriem attiecas EMS prasības, laižot tos Eiropas Kopienas tirgū, jābūt CE marķējumam.