Produkta sertifikācija, atbildīgā persona kosmētika, Atbilstības deklarācija, CE marķējums, ES atbilstības sertifikāts, kosmētikas produkti Kosmētikas izstrādājumu paziņojumu portāls – CPNP, Regula (EK) Nr. 1223/2009 Kosmētikas produktu drošības ziņojums (CPSR) Eiropas Savienības sertifikācijas reģistrācija, pārtika kontaktmateriāli, pārtikas iepakojums

Ražotājs ir atbildīgs par produktu atbilstību

CE marķējums ir obligāts noteiktām produktu grupām Eiropas Ekonomikas zonā (EEZ). EEZ ražoto produktu ražotājam un citās valstīs ražoto produktu importētājam ir jānodrošina, ka ar CE marķējumu marķētie produkti atbilst saskaņotajiem standartiem.
 
CE marķējums nozīmē, ka ražojums atbilst visām ES direktīvām, kas uz to attiecas. Ražojuma atbilstība nozīmē CE marķējuma izvietošanu uz katra ražojuma. Katram produktam jāspēj pierādīt atbilstība, ko parasti panāk, veicot testus saskaņā ar attiecīgajiem saskaņotajiem standartiem.
 
Saskaņotie Eiropas Savienības tiesību akti attiecas uz visiem pārdošanas veidiem. Produktiem, kas tiek piedāvāti katalogā, e-komercijā vai tradicionālajā tirdzniecībā, jāatbilst tiesību aktiem, kas attiecas uz produktiem, kurus paredzēts laist vai pasūtīt ES tirgū.
 
 
Gadījumos, kad ražojums, kad tas nodots ekspluatācijā Eiropas Savienībā, ir pārveidots pēc tā nodošanas ekspluatācijā, un pārveidojumi vai remonts ir radījis būtiskas izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo konstrukciju, tas jāuzskata par jaunu ražojumu. 
 
Personai, kas ražojumu pārveidojusi, jāveic attiecīgi atbilstības novērtēšanas pasākumi.
 

CE marķējums  ES direktīvas ietver EMC, elektrisko drošību (LVD), radioiekārtu direktīvu (RED), kas aizstāja Radio un telekomunikāciju direktīvu (R&TTE), mašīnu direktīvu un medicīnas ierīces.

Modificēts ražojums, ko pārdod ar nosaukumu vai preču zīmi, kas nav sākotnējā ražotāja nosaukums vai preču zīme, jāuzskata par jaunu ražojumu, uz kuru attiecas atbilstības novērtēšana, ražojumam jāveic pilnīga atbilstības novērtēšana, jāatjaunina tehniskā dokumentācija, jo modifikācija ietekmē spēkā esošo tiesību aktu prasības. 
 
Ražojumi, kas ir remontēti vai nomainīti, nemainot sākotnējo konstrukciju, mērķi vai tipu, nav uzskatāmi par jauniem ražojumiem. Tāpēc ražojumam nav jāveic atbilstības novērtēšana.
 
Ražotājs vienmēr ir atbildīgs par ražojumu atbilstību piemērojamajām juridiskajām prasībām. Šajā ziņā uzņēmējs, kas laiž tirgū ražojumu ar savu vārdu vai preču zīmi, automātiski kļūst par ražotāju saskaņā ar ES tiesību aktiem. Tāpēc viņš ir pilnībā atbildīgs par ražojuma atbilstības novērtēšanu (projektēšanu un ražošanu), pat ja ražojumu projektē, ražo un novērtē cita persona, un viņam ir jābūt visai dokumentācijai un visiem sertifikātiem, kas nepieciešami, lai pierādītu ražojuma atbilstību prasībām.
 
 
Muitas iestādēm un tirgus uzraudzības iestādēm ir tiesības pārbaudīt no trešām valstīm ievestos ražojumus, lai aizliegtu neatbilstīgu ražojumu laišanu iekšējā tirgū.